Vasario mėnuo ypatingas tuo, kad švenčiamas, pažymimas Lietuvos valstybės gimtadienis. 101 metai – tiek šiemet sukako Atkurtai Lietuvai. Šiuo tikslu buvo organizuota tradicija tampanti integruota ir įtrauki pažintinė diena „Aš myliu Lietuvą“. Penktadienis mokykloje prasidėjo Lietuvos Respublikos himno sugiedojimu. Drąsučių bendruomenės pirmininkė Skaidrė Atstopienė priminė, kad dar nuo pirmosios aisčių paminėjimo žinios, gimtinė, sėslumas – ir nūdieną išlikę mūsų tautos bruožai. Bendruomenės padėkos raštais pagerbti mokyklos mokiniai: Greta Palčevskaitė, Gvidas ir Radenas Valinevičiai, Tautvaldas Jasnauskis ir Titas Atstopas. Savanorystė savoje bendruomenėje – pirmoji pilietiškumo pamoka.
„Nepriklausomybės Akto“ dailyraštis mokykloje organizuojamas antri metai, ir tampa originalia mokyklos tradicija. 4, 5 – 10 kl. mokiniai trispalviuose lapuose perrašo Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo Akto tekstą su 20 signatarų pavardėmis. Kiekvienas mokinys gali pajusti tą ypatingą, istorinę, patriotinę dvasią, kuri prieš šimtmetį vienijo valtybės „tėvus“. Reikia ir pasistengti ir rašto kokybe, neįvelti gramatinių klaidų. Galiausiai – ,,tapti‘ signataru, tačiau jau XXI amžiuje.
Lietuvių kalbos mokytoja Miglė pakvietė ,,pasiruokouti žemaitišką“. Pažintinės pamokos mokytoja tapo ,,tikra“ žemaitė, direktorė Auksė Rasilavičienė. Teko pasukti galvas, nes mokinukams žemaitiška šnekta, žodžių prasmė buvo pakankamai ,,neminkštas‘ riešutėlis. Laisvės ir patriotiškų dainų karaoke mokiniai varžėsi komandiniu dainavimu ir gražiausios dainos rinkimais.
Kaip gerai pažįsta mokyklą viduje ir aplinkoje, mokiniai įžvalgumą pasitikrino orientaciniame ,,Išmaniųjių žvalgų“ žaidime. Komandos privalėjo I ture per 1 minutę įsiminti 3, II ture - 4 bei finale 5 nuotraukas, kuriuose pateikti vietų,daiktų fragmentai. Komandos, pagal žaidimo komisarės Ingos pateiktas taisykles ieškojo, fotografavo ir atneštas užduotis įsivertino. Nugalėjo išmaniai rungtyniavusi aštuntokų komanda.
„Trispalvis patiekalas“ buvo skirtas pasistiprinimui maistu. Valgyklos vedėja Diana mėsiškam pateikalui pagardinti paruošė 3 spalvų daržovių garnyrą. Demokratiškumo ir tolerancijos įgūdžių reikėjo užkandžiaujant prie ,,švediško stalo“ jau pavasariu kvepenčioje pievelėje.
Lietuviškumo požymių yra mūsų aplinkoje, tik reikia atidžiau jų paieškoti. Manau, kad ir šiuolaikiniai mūsų mokiniai supranta, pajaučia savo valstybės dvasią bei autentiškumą. Labiau jiems suprantamomis formomis. Nes ir jie myli Lietuvą.