Savanoriai mokykloje

Šiaulių r. Drąsučių mokykloje lankėsi KASP Prisikėlimo apygardos 6-oji rinktinės savanoriai iš Šiaulių. Renginys organizuotas siekiant geriau susipažinti su kario profesija, daugiau sužinoti apie Lietuvos kariuomenę, ginklus, mokymosi galimybes.

Kapitonas Arūnas Sinkevičius supažindino mokinius su kario profesija, papasakojo apie galimybes mokytis ir siekti karinės karjeros. Kapitonas aptarė karinius terminus, kalbėjo apie karių veiklą taikos metu. Mokiniai sužinojo, kad kariuomenė ne tik nuolat dalyvauja pratybose, bet ir padeda gesinti gaisrus, gelbėti žmones, sraigtasparniais padeda medikams greitai pergabenti sunkų ligonį ar persodinimui reikalingą organą.

Antroje renginio dalyje kariškiai supažindino mokinius su ginklais, atsivežė keletą jų parodyti. Čia labiausiai sublizgo berniukų akys. Vos gavę leidimą vaikai skubėjo paliesti, pakilnoti, net nusifotografuoti su įspūdingai atrodančiais šautuvais, kulkosvaidžiais ir kita ginkluote. Kiekvienas norėjo pabandyti nusitaikyti, pajusti ginklo svorį. Kariai mielai pasakojo apie šių ginklų paskirtį, ypatybes, bendravo su mokiniais.

Lietuvių kalbos mokytoja Miglė Puzarienė

Šiaulių r. Drąsučių mokykla
Melioratorių g. 17, Drąsučiai
Kuršėnų kaimiškoji sen.